Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч02 апреля 2002, 20:32.Здоровье и медицина

Тривале сидіння за комп’ютером позбавляє зору


     Результати дослідження, проведеного в Каліфорнійському університеті, засвідчили чіткий зв`язок між комп`ютером і розладами зору в дітей. З`ясувалося, що близько 30% з 37 мільйонів дітей у США, які сидять за комп`ютером удома чи в школі, мають великі навантаження на зоровий апарат, що вимагає носіння спеціальних окулярів.
     Дослідження, яке очолював доктор Піа Хеніг, директор Клініки бінокулярного зору в Берклі, засвідчило достовірний зв`язок між тривалим (кілька годин) часом, проведеним за комп`ютером, і розвитком дитячої міопії. Хоча ці дані не можна ще вважати єдино вірними, такі результати вимагають подальших досліджень у цій галузі.
     `Установлено, що більше 70% дорослих, які працюють з комп`ютером, страждають на особливе захворювання, відоме як `комп`ютерний синдром`. Його причина - необхідність пильно вдивлятися в монітор протягом кількох годин`, - пояснив доктор Хеніг. Він додав, що `тепер нам відомо, що цей синдром торкнувся і дітей, багато з яких починають користуватися комп`ютером до того, як навчаться ходити`.
     Діти використовують комп`ютер з іншою метою, ніж дорослі. Тому вони навіть більше зазнають комп`ютерного синдрому, ніж дорослі. Згідно з даними Американської оптиметричної асоціації існують такі особливості впливу комп`ютера на зір дітей:
     1. Діти занадто захоплюються іграх. Вони рідко роблять перерви, внаслідок цього їхній погляд довго сфокусований на моніторі, що може спричинити порушення акомодації.
     2. Діти можуть витримати високі навантаження. Вони часто не звертають увагу на втому очей.
     3. Дітям потрібні монітори менших розмірів, тоді як більшість використовує `дорослі` монітори.
     Відомо, що навчання на 80% відбувається через зір, і, виходячи з цього, американські офтальмологи рекомендують батькам показувати своїх дітей офтальмологу ще до дитячого садка, пише Лента.Ru.


02 апреля 2002, 20:32.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 992Здоровье и медицина
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus