Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч27 декабря 2001, 11:10.Украинская Панорама

Українців, щонайменше, 48 мільонів 860 тисяч


     За даними перепису населення України, що проходив з 5 по 14 грудня, необхідна переписна документація заповнена на 48 мільйонів 860 тисяч чоловік, що складає 99,9% від прогнозованого показника чисельності населення. Про це повідомив голова державного комітету статистики Олександр Осауленко. Разом з тим, за його словами, близько 1 тисячі 200 чоловік відмовилися надавати про себе дані для перепису з політичних, соціально-побутових чи релігійних міркувань.
     За словами Осауленка, у цьому показнику не враховані дані перепису Міністерства закордонних справ, працівників дипломатичних представництв і консульських установ України за кордоном, членів їх родин, громадян України, що знаходяться за кордоном. Ці дані надійдуть у Держкомстат до 10 січня, передає ForUm.
     З загальної кількості переписної документації 47 мільйонів 825 тисяч документів заповнено основними переписними ділянками за місцем проживання громадян, 595 тисяч документів – в готелях, лікарнях, санаторіях, школах-інтернатах, дитячих будинках, будинках престарілих і т.п. Близько 440 тисяч чоловік переписані серед військовослужбовців і ув`язнених. За даними Держкомстату, 98,4% переписної документації заповнено під час обходу житла, більше 410 тисяч чоловік самі прийшли на переписні ділянки.
     Держкомстат відзначає, що найнижчий показник перепису характерний для Львівської, Івано-Франківської, Дніпропетровський областей і Криму - близько 97%. Практично повністю переписане населення у Волинській, Одеській, Київській, Сумській, Тернопільській і Донецькій областях. Як констатує Держкомстат, за попередніми даними перепису в Україні продовжує скорочуватися сільське населення.
     Жодного серйозного правопорушення пов`язаного з переписом Держкомстат не зафіксував.
     У квітні наступного року Держкомстат оприлюднить показники наявного і постійного населення в цілому по Україні і по всіх регіонах, в тому числі кількість міського і сільського населення, а також статево-вікові дані. Основні результати перепису, які будуть включати інші дані, зокрема національність, розмовну мову, джерела доходів і інші показники в цілому по Україні і по регіонах, будуть отримані в листопаді-грудні 2002 року.
    
     Нагадаємо, всеукраїнський перепис населення проходив з 5 по 14 грудня. Президент України закликав українців віднестися з розумінням до цього процесу.
     Кучма відзначив, що слід розцінювати як неприпустимі будь-які спроби політичних партій, об`єднань, організацій чи окремих політиків втручатися в переписний процес. Разом з тим, ряд політиків заявили про те, що перепис проходить із грубими порушеннями.


27 декабря 2001, 11:10.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 547Украинская Панорама
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus