Курьер - всеукраинская интернет-газета
ivanoff18 февраля 2011, 18:06.Украинская Панорама

Що потрібно сучасному навчальному центру

Що потрібно сучасному навчальному центру

Що потрібно сучасному навчальному центру

Базовим способом отримання та поповнення знань є навчання. Незважаючи на різноманіття літератури та інформаційних джерел, можливості самоосвіти, найбільш продуктивно навчання проходить в сприятливих для цього умовах — спеціалізованих навчальних класах. Для повноцінного навчання необхідний ряд умов, при чому для більшості спеціальностей (наприклад: в медицині, в автомеханіці, менеджменті) навчання в спеціальному закладі — скоріше необхідна умова, ніж допоміжний фактор.

Викладачі

Кожний навчальний заклад чи навіть навчальний клас неможливий без викладача. В будь-які часи до викладача висувались особливі вимоги. Адже кожному, хто проходить навчання, важливо, щоб знання йому викладав якісний спеціаліст — той, хто знає свій предмет не тільки як теоретик, але й як практик. Чим досвідченіший викладач в своїй сфері, тим більш різнопланові та “життєвіші” виходять лекції та заняття. Такий викладач завжди відповість на тематичні запитання, навести приклад з практики, зарядити власним прикладом та досвідом. Для порівняння: при проходженні навчального курсу в медичному закладі довіра до справжнього лікаря більше, ніж до теоретика без досвіду, а отже — більша увага до матеріалу.

Наочність та дидактичний матеріал

Знання про те, що можна побачити, відчути, протестувати завжди запам'ятовуються краще. В класі, де багато наочності, допоміжного інструментарію, учні та студенти навчаються більш багатогранно, використовуючи різні види пам'яті: зорову, рухову, емоційну. Наскільки важливі наочні матеріали, настільки важко забезпечити ними клас. Проте неможливо уявити собі, наприклад, щоб ремонт електродвигуна закріплювався по зошиту, а масаж чи гірудотерапію проходили по схемам без практики на манекені чи пацієнтах. Для багатьох класів та курсів накопичені за роки наочні матеріали по праву є предметом гордості та вигідно відрізняються їх на фоні конкурентів.

Сучасні інструменти та дистанційна освіта

Вік сучасних технологій приніс багато нових можливостей в освіту. За допомогою інтернет-технологій стало можливим проведення дистанційних конференцій та вебінарів, що безумовно зручно, враховуючи те, що учасникам не потрібно їхати в інше місто, діставатись до конференц-залу. Аудиторія лекції чи вебінару по факту не обмежена та може бути організованою з мінімальними вимогами як до технічного обладнання, так і до приміщення, де проводиться.

 

За допомогою Інтернету стало можливим проведення онлайн-тестувань, оповіщення студентів чи співробітників, яке проводиться в найкоротші терміни, розповсюдження навчальних матеріалів та підготовчих лекцій. Навчання як процес отримало можливість охопити неосяжний простір інтернет-користувачів. Кожний сучасний клас чи навчальний заклад намагається використати максимум з того, що дає сучасність, відкриваючи класи та адаптуючи частину матеріалу для онлайн-простору. Відкриття власної веб-сторінки — це крок назустріч студентам, підключення онлайн-інструментарію — розширення можливостей освіти, організація тематичних соціальних мереж — засіб спілкування та акумулятор знань.

При виборі навчального закладу (чи то інститут чи медичні курси) радимо провести різносторонній аналіз на наявність описаних вище характеристик. Аналіз не забере багато часу, проте дозволить вам вибрати з того, що дійсно варте вашої уваги.18 февраля 2011, 18:06.Автор: ivanoffПросмотров: 1246Украинская Панорама
Оценка статьи: +1 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus