Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч14 октября 2003, 11:09.Спортивная жизнь

Міхаель шумахер увійшов в історію формули-1


     Минулої неділі вся Німеччина перебувала в святковому, навіть ейфоричному настрої - німецький автогонщик Міхаель Шумахер в шостий раз став чемпіоном світу в автогонках Формули 1 у японському місті Сузука. Разом з німцями святкують й італійці, адже Шумахер здобуває свої перемоги на `Феррарі` - легендарній машині італійського виробництва.
     `Це був досить шалений день, якщо чесно сказати...`
     Так сказав герой Формули-1 Міхаель Шумахер про своє найбільше досягнення в історії цих автомобільних перегонів. Справді, як наголошують оглядачі, своєю шостою перемогою на чемпіонаті світу Міхаель Шумахер увійшов-таки в історію Формули-1. Про це в Німеччині повідомляють усі газети. Випуски телевізійних і радіоновин починаються саме цим повідомленням.
     До десятків тисяч шанувальників Шумахера й просто любителів спорту, що вболівали за `пілота Феррарі`, приєдналися й німецькі політики. Канцлер Шредер надіслав `Шумі`, як його називають, вітальну телеграму, в якій наголосив на `унікальному досягненні в цьому виді спорту, який вимагає дуже великих здібностей`. Не забарився з привітаннями й федеральний президент Йоганнес Рау. Він написав Шумахеру: `До своїх надзвичайних спортивних досягнень ви додали ще один особливий успіх`.
     Італійська газета `Корр`єре делла сера` назвала переможця Формули-1 `живим міфом, легендою`. А в рідному місті Шумахера - Керпені - не менше 30 тисяч осіб святкували перемогу свого земляка. Місто Керпен тепер пропонується називати просто - `Містом Шумі`.
     При цьому сам Міхаель Шумахер добре усвідомлює, що своєю перемогою він значною мірою зобов`язаний своїм колегам і товаришам у команді:
     `Я можу лише сказати, що сьогодні в нас було дуже багато успіхів. А для мене найбільший успіх - це успіх команди. Те, що нам, як команді, вдалося стільки раз поспіль стати чемпіонами світу, є найбільшою нагородою для всіх - механіків, інженерів, для всіх у команді Феррарі. Вони всі показали вищий клас`.
     А починалося все досить скромно - з тисячі марок кишенькових грошей, піцци в молодіжному гуртожитку й тріпотіння серця перед першою участю в гонці Формули-1 25 серпня 1991 року. Коли в той день нікому невідомий Міхаель Шумахер дебютував у бельгійському містечку Спа, ніхто, окрім його менеджера Віллі Вебера, не міг собі навіть уявити, що якраз у той момент народився найкращий автогонщик світу.
     Тепер приватний капітал Міхаеля Шумахера становить 400 мільйонів євро. Він має свій власний літак, шикарну яхту і великий парк автомобілів, який також коштує мільйони. Він живе у Швейцарії і вважається найзаможнішим німецьким спортсменом. Окрім шести титулів чемпіона світу, вн ще має 70 перемог у Гран-Прі і несчисленні рекорди. У свої 34 роки Міхаель Шумахер належить до безсмертних героїв Формули-1.
     Але й як приватна особа Міхаель Шумахер довів, що вміє триматися на землі і не втрачає відчуття реальності. Він одружений, має двох дітей і не втомлюється повторювати, що його дружина Корінна й діти для нього найголовніше в житті і дають йому зовсім інше розуміння буття.
     Шумахер завжди каже, що гроші означають для нього лише більше безпеки, і він ніколи не став би викидати їх на вітер. Він ще не забув ті часи, коли вчився на автомеханіка й заробляв триста марок на місяць. А тому він намагається використовувати частину своїх заробітків на гуманітарні цілі. Він їздить по всьому світі як посол ЮНЕСКО й допомагає, головним чином, фінансово, дітям у бідних країнах.
     При цьому в своїй спортивній кар`єрі Шумахеру завжди вдавалося приймати правильні рішення. Так, 1995 року він залишив команду Бенеттон, незважаючи на її успіх, і перейшов до Феррарі. Тоді `Шумі` пояснював це тим, що в Беннетоні він досяг своєї межі, а йому потрібні були нові рекорди.
     Першим, хто розпізнав талант Шумахера, був його батько, який володів картинговим автодромом. 1989 року Міхаель підписав договір зі своїм менеджером Віллі Вебером і почав тренуватися. За умовами договору, Вебер отримував 20 процентів усіх доходів Шумахера від автогонок. Як показав час, це було дуже розумне рішення.
     Керівник Феррарі Лука ді Монтецемоло, який платить Шумахеру щорічний гонорар у розмірі 38 мільйонів євро, також наголошує, що це дуже правильна інвестиція. `Шумі` вартий кожного центу з цієї суми`, - стверджує він.
     1991 року зійшла зоря зразкової кар`єри 22-річного тоді Міхаеля Шумахера. Відтоді він постійно покращував свої результати. Ну, а решта - це історія.
    
     Марія Копиленко. DW


14 октября 2003, 11:09.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1295Спортивная жизнь
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus