Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч07 апреля 2004, 11:54.Региональная хроника

У дніпропетровську відкрито українсько-японський центр


     У Дніпропетровську урочисто відкрито перший в Україні українсько-японський культурний центр. Його завдання, заявив під час церемонії відкриття Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кіщіро Амае, полягає в поширенні інформації про Японію, а також у наданні можливості тим, хто “цікавиться Японією, безпосередньо долучитися до скарбів її культури”.
     Створення Центру стало можливим через співпрацю громадських організацій Дніпропетровська та Японії. Одна з них – “Асоціація на відзнаку виставки ЕКСПО (1970) у Японії” – надала дніпропетровцям грант у 100 тисяч євро для закупівлі офісної техніки та обладнання навчальних класів. Як результат – у центрі Дніпропетровська, на вулиці Комсомольській, 57 з’явилося своєрідне культурне представництво Японії.
     Тут школярі та молодь, використовуючи можливості комп’ютерного лінгафонного кабінету, вивчатимуть фонетичні глибини японської мови, користуватимуться послугами Інтернету або одержать можливість дивитися по телебаченню японські програми. Дніпропетровців, за словами співробітників Центру, будуть також навчати традиційним японським мистецтвам, такими як ікебана та чайна церемонія. Проте, як свідчить відкриття нового Центру, знавців та шанувальників східної культури у Дніпропетровську й нині не бракує. Посла К.Амае зустрічали школярі та студенти, одягнені в кімоно, які непогано володіють японською мовою. У цьому він мав можливість особисто переконатися під час уроку, який відбувся за участю посла.
     Відкриття японського Центру у Дніпропетровську – подія не випадкова. Як заявив сам пан К.Амае під час своєї зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Станіславом Сивоконем, його країна останнім часом виявляє підвищений інтерес до України. Насамперед, тому що в самій Японії після тривалої стагнації почався новий економічний бум і через це ринок машинобудування потребує великої кількості металу.
     Українська металургія щодо цього має значний потенціал, а її продукція – прийнятні ціни. Окрім того, привабливість України для японських компаній, що працюють на європейському ринку, почала посилюватись через розширення кордонів Євросоюзу.
     Посол К.Амае відзначив, що ще в минулому році за його сприянням у Дюссельдорфі (ФРН) проведено семінар японських бізнесменів з питань інвестицій в українському економіку. У нинішньому році він збирається організувати “тур японських підприємців” у Дніпропетровськ – центр української металургії та ракетобудування. Дніпропетровцям посол К.Амае радив швидше відкривати свої представництва та активніше йти на контакти з японським капіталом, який, за його словами “паралельно придивляється до металургійних потужностей сусідньої Росії. У виграшу, - підкреслив японський посол, будуть ті, хто швидко знайде спільну мову”.
     Досі частка Японії у зовнішньоторговельному обороті Дніпропетровської області становила менш ніж 1%, а імпорт з неї у чотири рази перевищував експорт. Таку ситуацію, як заявив під час зустрічі з японським послом перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Сивоконь не можна вважати прийнятою. Японській стороні запропоновано участь у конкретних інвестиційних проектах – реконструкції ТЕЦ на “Південмаші” та очищувальних споруд у Кривому Розі, реалізації спільного проекту з виробництва каучукових шин на базі ВАТ “Дніпрошина”, опрацюванні проектів у галузі зв’язку з використанням сучасних технологій, створенні виставкового центру в місті Дніпропетровську тощо.


07 апреля 2004, 11:54.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1233Региональная хроника
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus