Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч25 апреля 2004, 17:05.Презентации и интервью

Домисли і факти


    
     З приводу однієї публікації
    
     Чутка – чорний хід для правди і парадний для брехні
     Бальтасар Грасіан,
     Іспанський мислитель
    
    
     Що не кажіть, заманливо писати, так би мовити, резонансні матеріали, особливо, коли головна ціль – шокувати публіку! Очікувані від цього слава й рейтинги, а можливо, і дещо матеріальніше, просто дух перехоплюють. Тут вже не до усіляких „дрібниць”, зокрема таких, як перевірка фактів.
     Публікація „Які кадри вирішують все” в „Україні молодій” від 13 лютого поточного року за відписом якоїсь віртуальної Віри Світличної наштовхує саме та такий висновок. Адже в ній начебто відкриваються очі „на беззаконня” з боку одного з дніпропетровських керівників – начальника обласного управління юстиції Володимира Єрємєєва. Вочевидь стаття претендувала на добру обізнаність стосовно життєвого та трудового шляху зазначеної особи, бо авторка навіть самонадіяно вдалась до функцій біографічного футуролога, викладаючи на газетних шпальтах помисли і плани на майбутнє людини, яку і у вічі не бачила. А слово – не горобець... Тим більше, у шанованій газеті, якій люди звикли довіряти. Ото ж і виходить, що автор перш за все підставив не свого героя, і не стільки навіть самого себе, скільки солідне і поважне видання.
     Категоричні твердження авторки публікації щодо найрізноманітніших „фактів” шиті не просто білими нитками, а, як то кажуть, притягнути за вуха і не мають ніякого відношення до здорового глузду. Чого хоча б варте „сенсаційне” повідомлення про те, що на косметичний ремонт – оформлення зовнішнього вигляду будинку облуправління юстиції – з „державної кишені” було за здорово живеш витрачено близько 150 тисяч гривень. Більше того, ці витрати, мовляв, мали місце на фоні заборгованості за споживання електроенергією та телефонним зв’язком. Виходило, що кваліфіковані юристи виявились вкрай необізнаними із суворою законодавчою забороною – самовільно перекидати гроші з різних статей бюджету. Такі діяння не може собі дозволити не тільки начальник обласного управління юстиції, а й навіть сам міністр. У протилежному випадку за це можна посади лишитись. Насправді ж, цей газетний вибух на ділі з’явився холостим пострілом по горобцях.
     А щодо ремонту в управлінні, то його, дійсно, зробили. Ось тільки не косметичний, а капітальний, до речі, вперше за останні десять років. Кожний в цьому може пересвідчитися на власні очі. У тім числі, і у прозорості фінансових операцій, що підтверджуються матеріалами фундаментальних перевірок – контрольно-ревізійного управління, аудиторської та прокурорської. Кабінети тепер затишні, функціонально ділові. В них приємно працювати і насамперед приймати людей. До речі, до ремонту кабінету начальника управління приступили в останню чергу. Зазначимо, що у нормальний робочий вигляд приведено не тільки будівлю обласного управління – повним ходом наводиться лад і в територіальних органах. Деякі з них до останнього часу взагалі визнавалися санітарними інстанціями – і не одноразово! – непридатними до роботи. Так, приміщення Покровського та Межівського районних управлінь юстиції навіть не були обладнані опалювальними системами. Тепер там з цим, нарешті, повний порядок. В інших міських та районних управліннях також зроблено ремонт, завезені меблі та сучасна оргтехніка.
     Те, що треба перш за все створювати нормальні умови для роботи службовців та прийому громадян є принциповою позицією Володимира Єрємєєва. І вона, погодьтесь, заслуговує на повагу.
     Скажемо відверто, шукати компромат там, де його не було і не має, справа нікчемна. Це ж стосується і звільнення В. Єрємєєва з органів прокуратурі 14 років тому, і зовсім свіжого „компромату” – сімейному відпочинку в Туреччині. Ці вигадки легко спростовуються документами, було б тільки бажання їх перегорнути.
     Викликає, м’яко кажучи, подив і фантазія В.Світличної стосовно чотирьох легкових авто, що, мовляв, „зникли у невідомому напрямку”. Досить зазначити, що відповідно до законодавства, підрозділам Мін’юсту можуть передаватися конфісковані судом транспортні засоби. Допустити думку, що конфісковані авто можливо збагрити „наліво”, можна тільки при наявності хворого уявлення. Машина – не голка в стозі сіна, щоб її було так просто сховати від стороннього ока. До речі, в управлінні юстиції є документи на реалізацію будь-якого конфіскованого майна, у тому числі і на ту ж саму голку.
     Зрозуміла річ, що будь-який автор допису до періодичного видання завжди повинен керуватися не чутками та домислами, а наявними документами і фактами. Щоправда, це стосується лише тих, хто налаштований давати інформацію об’єктивну і достовірну.
     У публікації В.Світличної багато нісенітниць та вигадок – і ні півслова про ті позитивні зрушення, що сталися в обласному управлінні юстиції із появою нового керівництва.
     Ось найпоказовіші факти. Ще рік тому обласне управління „славилось” тотальним невиконанням судових рішень. Сьогодні дніпропетровці за рівням стягнених грошових сум посіло перше місце в Україні.
     Зокрема, протягом 2003 року відділом державної виконавчої служби обласного управління стягнено 1 мільярд 131 мільйон гривень.
     Для більш ефективного вирішення питань по стягненню коштів на користь держави створені спільні робочі групи по взаємодії органів виконавчої служби з державною податковою адміністрацією, КРУ, пенсійним фондом та митницею. Вона приносить реальні результати. З вересня минулого року поставлено на постійний щоденний контроль роботу по перерахуванню стягнутого виконавчого збору до держбюджету України і на реєстраційні рахунки обласного управління юстиції. В результаті ці стягнення збільшились в 10 разів!
     Нинішнє керівництво управління зуміло вдосконалити процес контролю за реалізацією майна, зробивши його по суті прозорим. При тій практиці, що склалася тут за кілька років до цього, це було дуже нелегко.
     Чи взяти надходження від виконання рішень судів та інших органів відповідно до законодавства України. За той же 2003 рік перераховано до державного бюджету понад 14 мільйонів гривень, що є третім показником в Україні. Що не кажіть, а таки результати випадковими не бувають.
     Дніпропетровська юстиція стала відкритішою. Сьогодні ввійшли в практику виїзні прийоми громадян в містах і районах області керівниками обласного управління. У створених громадських приймальнях юристи безкоштовно допомагають сотням громадян, складають для них позови, заяви, інші правові документи. Багато гострих питань вирішується оперативно. У громадській приймальні обласного управління постійно працює телефонна `гаряча лінія`: 38-55-00. Спеціалісти не тільки приймають заяви, але й немаючі надають різноманітні консультації. Цей телефон став гарячим у повному розумінні слова. Як наслідок, майже в 2 рази зменшилася кількість скарг на працівників органів юстиції області. До речі вони, останнім часом постійно виступають з роз`ясненнями нововведень у законодавстві на обласному телебаченні.
     В обласному управлінні організовано Центр із проблем трудової зайнятості, у якому створена база даних юристів, що потребують працевлаштування, і з іншого боку – підприємств, яким потрібні фахівці з правових питань. Якщо раніше в управлінні не було свого друкованого органу, то зараз воно випускає в світ три видання: газету, бюлетень і збірник зареєстрованих нормативно-правових актів, який значно полегшує населенню пошук правових документів, прийнятих Дніпропетровською владою.
     Одним із основних аспектів своєї діяльності обласне управління юстиції вважає роботу з підростаючим поколінням. Постійно проводяться лекції та бесіди в школах та інших навчальних закладах. Зокрема, започатковано постійно діючий правовий лекторій на базі навчально-виховного комплексу № 66 та дитячого будинку `Світанок`. Спільно з Дніпропетровським відділенням Всеукраїнського комітету захисту дітей започатковано проведення тренінгів, навчальних ігор з дітьми із неблагополучних сімей, неповнолітніми з виправно-трудових колоній.
     А що стосується „кадрів, що вирішують усе”, то робота з ними ведеться активна і принципова. Якщо у 2002 році при колишньому керівництві було проведено лише 5 перевірок державних виконавчих служб, то в минулому вже – 74. За їх результатами замінено половину з 50 начальників районних відділів, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 45 працівників. Якщо раніше звільнень за порушення присяги державного службовця не було взагалі, то на сьогоднішній день позбулися своїх посад 4 начальника виконавчих органів. Тобто, корупція, що стала притчею во язицех не приховується, а безжалісно викорінюється. І це, безперечно, не кожному сподобається. Ото ж ображені шукають і, на жаль, знаходять газетних дописувачів не обтяжених сумлінням і професіоналізмом.
     „Про свою репутацію турбується багато хто, а про свою совість – лише дехто”, казав відомий давньоримський поет Публілій Сір. У розмовах з колегами і підлеглими на ці слова часто посилається Володимир Єрємєєв. Не зайвим було б згадувати їх і авторам статей, що надають перевагу домислам над фактами.
    
     Геннадій Цурканов,
     Головний редактор
     „Кур’єра України”


25 апреля 2004, 17:05.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1767Презентации и интервью
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus