Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч09 мая 2001, 13:50.Политика и политики

Заява оргкомітету вго “громадянська позиція”


     Збори ініціативної групи по проведенню референдуму з метою з’ясувати ставлення громадян до Президента Кучми, які відбулися в Києві 3 травня, стали першим необхідним кроком до становлення чіткої громадянської позиції в Україні. Тим більше, що суспільна думка в нашій державі давно є предметом маніпуляції в інтересах вузьких, наближених до влади груп. Поточна політична ситуація також вимагає пошуку нових методів протидії пострадянській системі. Тому Оргкомітет Всеукраїнського об’єднання “Громадянська позиція”, який ставить собі за мету об’єднати людей свідомих своєї громадянської відповідальності, підтримує ідею проведення цього референдуму.
     Але з першого ж кроку ми звертаємо увагу ініціаторів плебісциту на те, що закладається небезпечна помилка, яка може суттєво ускладнити його реалізацію . Такою помилкою, на нашу думку, є поява другого пункту . Не заперечуючи як таку можливість парламентської форми правління в Україні ми наголошуємо, що навіть в політичному середовищі, серед еліти, це питання залишається дискусійним. А тому передчасно виносити його на всенародне обговорення. Свідомо чи ні, але ініціатори цього референдуму пішли шляхом тих політтехнологів, які впроваджували референдум 2000-го року.
     Другий пункт містить в собі одразу два запитання. Одне з них і стосується беспосередньо форми правління. Є очевидна небезпека, що саме ця частина стане, і практика це підтверджує, предметом найбільших спекуляцій з боку Президентської Адміністрації та оточення Кучми. Ускладниться робота на місцях. Шлях зомбування населення, застосування адмінресурсу при цьому, зрозуміло, виключається. Бо це прерогатива іншої сторони. В результаті все це реально може відштовхнути частину виборців, які чітко позиціонують себе проти Кучми як гаранта збереження злочинної системи, але не мають визначеної позиції щодо форми правління і часто ця тема не є предметом їх детальних роздумів.
     Організатори референдуму повинні визначитися, яку мету вони ставлять перед собою - зміну системи влади чи визнання нелегітимними методів керівництва країною, які застосовуються сьогодні. Якщо вони хочуть зруйнувати систему, позбавивши повноважень її репрезентанта Леоніда Кучму, то, очевидно, не треба це пов’язувати з неоднозначним питанням щодо форми правління в Україні .
    
     Прес-служба Оргкомітету
     ВГО “Громадянська позиція”


09 мая 2001, 13:50.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 606Политика и политики
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus