Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч23 октября 2002, 20:23.Политика и политики

Віктор ющенко спростовує повідомлення „інтерфакса”


     Повідомлення, яке надійшло з Москви, викликало м`яко кажучи, здивування, очевидно, не лише серед журналістів. Інформаційне агентство `Інтерфакс` сповістило, що в російській столиці з Віктором Ющенком досягнута домовленість про те, що українська опозиція не вимагатиме дострокової відставки президента Леоніда Кучми.
     Спочатку цитата: `На переговорах лідерів фракції `Союз правих сил` Бориса Нємцова та Ірини Хакамади з лідером блоку і парламентської фракції `Наша Україна` Віктором Ющенком досягнута домовленість про те, що українська опозиція не буде вимагати дострокової відставки президента Леоніда Кучми. `Ми не підтримуємо Кучму, але його дострокова відставка була б для України катастрофою`, - сказала журналістам Ірина Хакамада після завершення зустрічі`. Так повідомив `Інтерфакс`. Здивування викликало одразу кілька речей. По-перше, чому питання відставки українського президента обговорюється з російською думською фракцією? По-друге, Ющенко, хоч і значна політична фігура на українському політичному небосхилі, але ще не вся опозиція, щоб він міг домовлятися з кимось від її імені. По-третє, звідки знає пані Хакамада, що очікує Україну після відставки президента? І по-четверте, як бути з народом, який може і не погодитися з якими б то не було домовленостями? Ось що сказав з цього приводу Віктор Ющенко в інтерв`ю українській редакції `Німецької хвилі`:
     `Це питання навіть не стояло. Знаєте, є питання виключно української компетенції, і було б принизливо, тому цю тему навіть не обговорювали тут у Росії. Це провокація, яку я хочу категорично відхилити. Наша політична концепція і наше політичне бачення як фракції `Наша Україна` було висловлено у проекті політичної угоди, яка давала відповідь на те, як стабілізувати українську ситуацію між парламентськими і президентськими виборами. На цій позиції ми вже стоїмо кілька місяців в українському парламенті, вона є незмінною, і до цього я нічого не можу додати`.
     Дивно: `Інтерфакс` відомий як серйозне і надійне інформаційне джерело. Але в даній ситуації може бути лише одне з двох: або наші московські колеги передали перекручену інформацію, що іноді трапляється, або сам Віктор Ющенко не хоче, щоб делікатні подробиці переговорів стали відомі громадськості.
     І ще одне повідомлення наших московських колег з інформаційного агентства викликакло наш підвищений інтерес, а саме заява Бориса Нємцова про те, що, цитую `Інтерфакс`, `Союз правих сил не влаштовує перебування в блоці `Наша Україна` українських націоналістів`. Справа в тому, що образ Ющенка і його блоку в Росії видається навіть самим російським громадянам дещо викривленим. Ось що розповів наш московський кореспондент Анатолій Доценко.
     `Голова Об`єднання українців у Росії Олександр Руденко-Десняк вважає, що російські ЗМІ спотворили образ Ющенка. `Я, каже Руденко-Десняк, здивований тим образом Ющенка, що вимальовується з повідомлень російських мас-медіа`:
     `У мене нема враження, що сама постать Ющенка дістала адекватне відображення у російських мас-медіа. Тут були звинувачення у радикальному націоналізмі, і загалом просто різні дурні звинувачення. Колись склався цей стереотип, не знаю, кому він був потрібний. З Ющенка чомусь зробили політичного діяча, який вороже ставиться до Росії. Я мав нагоду зустрічатися з Віктором Андрійовичем, і він дуже коротко прокоментував цю проблему. Він сказав, що, загалом, будь-який реальний політик в Україні сьогодні не може не враховувати російський фактор`.
     Щодо заяви Нємцова то кореспонденти Radio Liberty попросили висловитися і самого Віктора Ющенка. Перш за все він сказав, що блок об`єднує різні політичні сили. Але йдеться, власне, не про сили праві чи ліві, а про образ, свідомо спотворений, як вважає Ющенко, певними політичними групами:
     `Я думаю, що значна частина кіл, я не виключаю, що й політичних, сформована на тих міфах і на тій дезінформації, яка з часу виборів до парламенту України працювала як система на російському інформаційному ринку. Я інформований про те, що дуже часто `Наша Україна` подавалася як чи то антиросійська, чи то фашистська, боронь Боже, чи ще якогось такого ухилу політична фундація. Безумовно, у неправильному контексті подавалася наша позиція і щодо сценарію вирішення політичного конфлікту в самій Україні, і щодо вирішення низки проблем, у тому числі й тих, що стосуються двосторонніх відносин. Це викривлене дзеркало, це та система міфів, яка вибудовувалася через монополію зв`язків одних політичних сил із Москвою, з російськими політичними силами. Я відверто хочу заявити, що ми не є антиросійською політичною силою, - ані за духом, ані за буквою`.


23 октября 2002, 20:23.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 482Политика и политики
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus