Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч12 июля 2001, 12:42.Политика и политики

Сьомий рік правління кучми: підсумки


     10 липня виповнилося 7 років із дня перемоги Леоніда Кучми на президентських виборах. Сам Кучма до своїх заслуг відносить зовнішню політику України, незважаючи на спроби «деяких політиків» дискредитувати Україну в очах світового співтовариства. Президенту, щоправда, бракує довіри, але винне в цьому оточення, говорить президент. Кучма визнає відсутність політичної еліти й парламенту. «Подивимося завтра чи післязавтра, чим це закінчиться», - загадково заявив голова держави.
    
     Говорячи про позитивні підсумки своєї роботи, президент був небагатослівний. «Хто б що ні казав, Україна існує у світовому співтоваристві. Роль і місце України знають в усьому світі», - резонно заявив Леонід Кучма. Він підкреслив, що українцям «самим цим треба дорожити».
     Разом з тим, виявляється, вороги мирного процвітання держави риють траншею під благі наміри українського президента. За словами голови держави, деякі політики роблять спроби дискредитувати Україну в очах світового співтовариства. Такі політики є «не тільки» в Україні, додав Кучма.
     Розповідаючи про труднощі семирічного перебування біля керма держави, президент раптом покритикував своє оточення. Кучма, незважаючи на сім років президентства, до того – роботу в уряді й парламенті, виявляється, «звик працювати в ракетно-космічній сфері, де без довіри немає позитивного результату». Президент, за його словами, вважав, що «і в політиці так буде», однак, як показали всі ці роки, він «надто помилявся».
     Цей свій юнацький романтизм Кучма і назвав причиною «деяких загальнодержавних наслідків». І тому, підкреслив Кучма, наслідки ці залежать жодною мірою не від нього, а від них, «від соратників, партнерів, що думають не про Україну, не про український народ, як це декларують, а про себе особисто, і тих, хто з ними працює».
     Далі президент згадав про найстрашніше – за весь термін його президентства в Україні так і не створилася політична еліта. На причинах президент із семирічним стажем зупинятися не став, зволівши підтримати традицію правління й кинути черговий камінь у парламент. «Тому (через відсутність еліти) у нас немає, як говорив напередодні Іван Плющ, українського парламенту», - із сумом сказав президент. І продовжив думку Плюща: «за всі ці роки» Україна «не мала» парламенту, він був «якийсь дуже короткий час, коли під тиском зовнішніх обставин дійсно працював на Україну». Але недовго, і в результаті, як зазначив Кучма, «розвалився». «Подивимося завтра чи післязавтра, чим це закінчиться», - загадково сказав голова держави, натякаючичи то на на закінчення 7-ий сесії, чи то на вибори-2002, чи то на ще щось, одному йому відоме.
     Нагадаємо, на посаду президента Леонід Кучма був обраний 1994 року. У 1999 році Кучма був переобраний на другий п`ятилітній термін. Питання імпічменту в парламенті було порушено тільки на останній сесії парламенту тричі, але жодного разу процедуру не було почато.
     Під час правління Кучми перемінилося півдюжини прем`єр-міністрів, один із яких – Павло Лазаренко - зараз арештований у США, за звинуваченням в розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах.
     В останній рік з ім`ям Кучми пов`язаний найбільший скандал з часів здобуття незалежності Україною. Ґрунтуючись на записах розмов з кабінету президента, опозиція обвинувачує Кучму в причетності до вбивства журналіста Ґонґадзе, а також корупції й утиску демократії.
    
     На фото: Рік 1994: Леонід Кучма заступає на посаду президента


12 июля 2001, 12:42.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1716Политика и политики
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus