Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч08 ноября 2002, 17:33.Политика и политики

«новий прем`єр повинен бути жорстким і позаклановим політиком”


     Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що на посаду прем’єр-міністра потрібно призначити людину, рівновіддалену від політико-економічних кланів. `Це повинна бути жорстка кандидатура, яка віддалила б від владного корита (тих), які гребуть усе під себе`, - сказав Литвин, передають “Українські Новини” .
     За словами спікера Верховної Ради, необхідно зменшити вплив кланів на Кабінет Міністрів.
     Литвин підкреслив, що в основі політичної боротьби в Україні стоять економічні інтереси.
     Спікер додав, що в першу чергу потрібно визначити якості майбутнього прем`єра, а вже потім визначити наскільки висунуті кандидатури відповідають цим критеріям.
    
     Нагадаємо, що зараз парламентська більшість має визначити єдину кандидатуру на посаду керівника коаліційного уряду.
     Раніше Президент Леонід Кучма закликав парламентську більшість узгодити і висунути єдину кандидатуру на посаду прем`єр-міністра.
     Наприкінці жовтня більшість у Верховній Раді внесла на розгляд Президенту 4 кандидатури на посаду керівника нового уряду - голови Державної податкової адміністрації Миколи Азарова (висунула група `Європейський вибір`), голови Державної адміністрації Донецької області Віктора Януковича (фракція `Регіони України`), першого віце-прем`єра Олега Дубини (фракція `Народний вибір`) і нинішнього прем`єр-міністра Анатолія Кінаха (фракція `Трудова Україна` і Партія промисловців і підприємців).
     За словами постійного представника Президента в парламенті Олександра Задорожнього, фракції і депутатські групи, які входять до більшості, мають намір провести до 12 листопада зустрічі з висунутими на посаду прем`єра 4 кандидатами.
     Після цього по кандидатах буде проведене рейтингове голосування, і кандидатура, яка одержить найбільший рейтинговий бал, буде підтримана фракціями більшості, що передбачено угодою про більшість.
     Підсумкове засідання повинне відбутися у вівторок 12 листопада.
     Зазначимо, що Президент закликав Верховну Раду до 21 листопада провести позачергове парламентське засідання щодо коаліційного уряду, або він відправить діючий уряд у відставку своїм указом.


08 ноября 2002, 17:33.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 463Политика и политики
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus