|
Київ і вашингтон намагаються відродити стару дружбу Американське видання The Washington Times аналізує стан україно-американських відношення у світлі візиту в Україну радника президента США з питань національної безпеки Кондолізи Райс. `Короткий візит місс Райс відбувається саме в той час, коли Київ і Вашингтона намагаються відродити стару дружбу`, відзначає газета. Американське видання The Washington Times аналізує стан україно-американських стосунків у світлі візиту в Україну радника президента США з питань національної безпеки Кондолізи Райс. `Короткий візит місс Райс відбувається саме в той час, коли Київ і Вашингтон намагаються відродити стару дружбу`, відзначає газета.
Американське видання The Washington Times аналізує стан україно-американських відношення у світлі візиту в Україну радника президента США з питань національної безпеки Кондолізи Райс. `Короткий візит місс Райс відбувається саме в той час, коли Київ і Вашингтона намагаються відродити стару дружбу`, відзначає газета.
Радник США по національній безпеці Кондоліза Райс заявила, що для підтримки дружніх взаємин Києва і Вашингтона політичні реформи в Україні мають супроводжуватися економічним добробутом.
`Ми підкреслюємо істотність верховенства закону, свободи преси і свободи совісті. Ми вважаємо, що існує нерозривний зв`язок між цими політичними свободами й економічними реформами, спрямованими на забезпечення благополуччя народу`, - сказала місс Райс після зустрічі з українським Президентом.
Під час прес-конференції з українськими ЗМІ, незалежними експертами і представниками неурядових організацій вона повідомила, що на зустрічі з Леонідом Кучмою обговорювалися теми, які торкаються перспективи енергетичного комплексу і маршрутів нафтопроводів, а також піднімалися питання безпеки і протиракетної оборони. Мисс Райс одержала запевняння Президента Кучми в тому, що Україна припинить продажі зброї Македонії для того, щоб прискорити політичне рішення конфлікту.
Короткий візит місс Райс відбувається саме в той час, коли Київ і Вашингтон намагаються відродити стару дружбу.
Палата представників домагається скорочення фінансової допомоги Україні на наступний рік із запропонованих Президентом Бушем 169 млн. доларів до 125 млн. Наприкінці цього тижня питання буде обговорюватися в Сенаті.
Різке погіршення взаємин між двома країнами почалося торік, коли в лісі неподалік від Києва було виявлено обезголовлене тіло інтернет-журналіста Георгія Гонгадзе, відомого викривальними статтями про корупцію в адміністративному апараті Кучми. Після оприлюднення таємно зроблених аудіозаписів, на яких голос Президента наказує своїм помічникам `позбутися` від Гонгадзе, у країні вибухнула найбільша за всю історію незалежної України політична криза.
Після перегляду справи місяць тому влади заявили, що Гонгадзе був убитий двома наркоманами. Ця версія була визнана неспроможною, коли один з підозрюваних, які находяться в розшуку - передбачалося, що на той час він уже давно був мертвий, - з`явився на телевізійних екранах, - живий і здоровий.
На початку того ж місяця був жорстоко побитий бейсбольними бітами і помер у лікарні телевізійний журналіст Ігор Александров, передачі якого були присвячені розслідуванню корупції серед місцевої адміністрації. П-н Кучма пообіцяв узяти розслідування цієї справи під особисте спостереження, але на даний момент винні поки не знайдені.
Місс Райс сказала, що україно-американські відносини не зрушаться з мертвої крапки, поки всі загадки, які оточують смерті обох журналістів, не одержать переконливого пояснення й Україна не продемонструє, що майбутні в березні 2002 р. парламентські вибори будуть проведені в атмосфері відкритості і гласності.
`Для світової безпеки надзвичайно важливий той факт, що Україна йде шляхом лібералізації, - як у політиці, так і в економіці`, - сказала вона.
Незважаючи на політичні проблеми, останнім часом в економіці України намітився прогрес. За оцінками економістів, цього року ріст складе 6-8%, тоді як минулого місяця інфляція знизилася до 4%.
Багато хто з продемократичних законодавців гадає, що Вашингтон поспішає заспокоїти українського Президента, побоюючись, що у тому разі, якщо США рішуче порушать питання про демократію і свободу слова, п-н Кучма звернеться за політичною підтримкою до Росії.
`Уряд США має нарешті зрозуміти, що з цим злочинцем розмовляти не можна, - говорить опозиційний депутат Степан Хмара, якого, за його словами, друзі з вищих інстанцій попередили про те, що його телефон прослуховується службою безпеки. - Зараз ситуація ще гірше, ніж десять років тому`.
Але деякі оглядачі вважають, що США вибрали правильну політику дій: м`яке попередження на адресу адміністрації Кучми про те, що прийшла пора `наводити порядок у будинку`, водночас залишаючи `двері відкритими для зміцнення дружніх відносин`.
`Поводження Райс на обговореннях і зустрічах з офіційними особами України можна назвати досить дипломатичним, - говорить колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк, недавно відправлений п-ном Кучмою у відставку, а зараз очолює Інститут євроатлантичного співробітництва. - Поки в Україні не існує поваги до прав людини і демократії і справедливої виборчої системи, як можна говорити про атмосферу довіри в двосторонніх відносинах?` - задається питанням Борис Тарасюк. |
|
comments powered by
|
Wait...
|
|