Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч11 сентября 2002, 20:49.Политика и политики

Генпрокуратура просить вр дати добро на арешт тимошенко


    
     До Верховної Ради надійшло подання Генеральної прокуратури про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України, голови фракції БЮТ Юлії Тимошенко
    
    
     Подання Генпрокуратури на столі у Литвина
    
     Про це, як передає кореспондент `Оглядача`, повідомив голова ВР Володимир Литвин сьогодні в інтерв`ю журналістам. За його словами, Генпрокуратура направила це подання учора в другій половині дня. Він підкреслив, що це об`ємний документ на 50 сторінках. Поки подання знаходиться `на столі` у В.Литвина і не передано на розгляд профільного комітету ВР.
    
     С.Піскун: `Усі справи, у яких проходить Тимошенко, дуже важкі` Цю інформацію також на сьогоднішній прес-конференції в Києві підтвердив Генпрокурор України Святослав Піскун. Як повідомляє кореспондент `Оглядача`, Генеральна прокуратура закінчила перший етап розслідування великої кримінальної справи, пов`язаної з діями народного депутата України Юлії Тимошенко. Питання про те, чи направляти подання на арешт Тимошенко в суд поки не вирішене.
     Для порушення кримінальної справи у Генеральної прокуратури є всі підстави. Справа Юлії Тимошенко, Павла Лазаренко, Олександра Тимошенко (чоловік - Ог.), Генадія Тимошенко (свекор - Ог.) і бухгалтерів ЄЕСУ проходить як одна кримінальна справа. Частину справи, стосовно Лазаренко розслідують США, а частину Україна.
     Ю.Тимошенко інкримінується: розкрадання й заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах, у зв`язку з чим державі було завдано збитків на суму 1млрд.271 млн.дол. Також Ю.Тимошенко збираються притягти до відповідальності за дачу хабаря Лазаренко.
     Як заявив С.Піскун, Ю.Тимошенко і керівництво ЄЕСУ обвинувачують у присвоєнні державних коштів у розмірі 14 млн. грн. за рахунок відшкодування ПДВ, а також в імітуванні банківських розрахунків на експортних операціях. У рамках цієї справи кілька днів тому Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти керівників ДПА Дніпропетровської області, які надавали відшкодування ПДВ ЄЕСУ на суму 14 млн.грн. Також Ю. Тимошенко інкримінують використання в особистих цілях банківської картки Сомалі інтерпрайзес лімітед на суму 1 млн. грн. Вона витратила ці гроші в Росії, але доходи не були задекларовані, вона також уникла сплати податків на суму 766 тис 154 грн.
     Як передає `Оглядач`, С.Піскун сказав, що всі кримінальні справи, по яких проходить Ю.Тимошенко, є важкими. `За них передбачено покарання - позбавлення волі на термін 10-15 років`, - зазначив Генпрокурор.
     `Ці злочини, за якими порушено кримінальні справи, вона скоїла в 1996-1999 р. Також Юлію Тимошенко притягають до відповідальності за те, що вона з 1999 по 2001 рік, під час свого віце-прем`єрства України з питань паливно-енергетичного комплексу зобов`язала енергогенеруючі компанії України укласти угоди на закупівлю вугілля в Польщі на 25 млн.дол. за цінами набагато вищими, ніж ціни на вугілля в Україні`, - сказав Святослав Піскун.
     Генеральний прокурор підтвердив, що Верховний Суд Туреччини прийняв рішення про екстрадицію керівників ЄЕСУ. На даний момент у Туреччині працюють представники генпрокуратури України разом з місцевими правоохоронцями. Вони проводять допит свідків по цій справі.
     Як повідомляло раніше агентство, 1 червня в Туреччині були затримані чотири громадяни України, колишні керівники корпорації `Єдині енергетичні системи України`: генеральний директор корпорації Генадій Тимошенко, колишній бухгалтер Лідія Сокольченко, голова правління корпорації Євген Шаго і головний бухгалтер компанії Антоніна Палюра.
     3 червня компетентним органам Туреччини було офіційно передано клопотання Генеральної прокуратури України про видачу затриманих громадян України. На даний момент їх утримують під вартою у турецькому місті Анталья.
     В Україні їх обвинувачують у приховуванні валютного виторгу корпорації `ЄЕСУ` на суму 181 млн. 542 тис. дол. за період діяльності в 1996-97 роки, розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах за період 1997-99 р. у складі організованої групи, скоєному на підставі фальсифікованих документів, замаху на розкрадання 22 млн. 910 тис. грн. і контрабанді природного газу на суму 2 млрд. 251 млн. дол. і у фальсифікації документів
     `Якщо ВР не прийме рішення про притягнення до відповідальності Ю.Тимошенко, то `справа не зупиниться. Усі, хто не є народними депутатами, будуть притягнуті до відповідальності і підуть під суд. Але ця система вплине на об`єктивне розслідування кримінальної справи`,-заявив Піскун.
    
     2 серпня генеральний прокурор України Святослав Піскун порушив кримінальні справи стосовно народного депутата України Ю.Тимошенко. Зокрема, справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України - привласнення коштів в особливо великих розмірах від реалізації споживачам України російського природного газу, ч.3 ст. 27, ч.4 ст. 28, ч.2 ст. 29, ст. 30, ч.5 ст. 191 КК України - організація, привласнення коштів в особливо великих розмірах від реалізації природного газу, ч.2 ст. 366 КК - службова підробка, ч.3 ст. 27 і ч. ст. 366 КК - організація службової підробки.
     Крім того, С.Піскун порушив стосовно Ю.Тимошенко кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК - зловживання владою чи службовим становищем.
     Раніше Генпрокуратура вже обвинувачувала Ю.Тимошенко, зокрема, у підробці документів ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, передає Інтерфакс-Україна.
     Зокрема, мова йде про `підробку документів і контрабанді в 1996 році російського природного газу в об`ємі близько 3 млрд. кубометрів на суму 445 млн. грн. через митний кордон України в складі організованої групи шляхом використання фіктивних документів`.
     У лютому-березні 2001 року Юлію Тимошенко утримували під вартою в Лук`янівському СІЗО в Києві - Генпрокуратура обвинувачувала її в дачі хабаря колишньому прем`єру Павлу Лазаренку, контрабанді російського газу, підробці й ухиленні від сплати податків у роки її керівництва корпорацією `Єдині енергетичні системи України`. Ю.Тимошенко звільнили за рішенням суду пізно ввечері 27 березня і прямо з в`язниці відправили в приватну клініку у зв`язку з хронічним захворюванням шлунка.
     Після обрання в березні 2002 року до парламенту Ю.Тимошенко користується депутатською недоторканністю.
    
    
     Коментарi до матерiалу
    
    
     `Прокуратура виконує політичне замовлення`
    
     Лідер УНР вважає, що якщо Генпрокуратура хоче боротися з корупцією, то повинна вносити подання про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності на десятки народних депутатів
     Представник фракції `Наша Україна` Юрій Костенко вважає, що подання на притягнення Юлії Тимошенко до кримінальної відповідальності `є політичним замовленням, яке виконує генеральний прокурор Святослав Піскун`.
     В інтерв`юУНІАН Ю.Костенко відзначив, що якщо починати боротися з корупцією, то необхідно вносити подання на десятки народних депутатів, а якщо це робиться вибірково - `значить - це політичне замовлення`.
     Ю.Костенко підкреслив, що не може сьогодні говорити за усю фракцію `Наша Україна`, але депутатська група УНР, що входить у фракцію, швидше за все, не підтримає це подання.
     Він підкреслив, що його партія завжди керується правом і орієнтується на суть подання. `Але тут необхідно враховувати і його політичне підґрунтя`, - сказав Ю.Костенко.
     Що стосується прогнозу проходження цього подання у Верховній Раді, Ю.Костенко зазначив, що поки говорити рано. За його словами, спочатку подання повинно бути розглянуте комітетом ВР із питань регламенту і депутатської етики, який повинен винести свій вердикт, і тільки після цієї професійної оцінки можна буде робити прогнози, сказав Ю.Костенко.
    
    
     Ю.Тимошенко: `Оприлюднені рішення не мають під собою підгрунтя`
    
     Юлія Тимошенко збирається подати позов в суд, а також звернеться з проханням до депутатів підтримати її подання в Конституційний Суд на дії Генерального прокурора Святослава Піскуна. Вона вважає, що оприлюднені рішення не мають під собою фактичного підгрунтя, дії слідства також не підкріплені якими-небудь доказами, це і є доказом того, що дії Прокуратури мають політичний підтекст, тобто є політичною розправою.
     Говорячи про звернення до КС, Ю.Тимошенко звернула увагу на правову колізію в зв`язку з вступом у силу нового Кримінального кодексу, відповідно до якого санкцію на арешт будь-якого громадянина України дає суд. Раніше, нагадала народний депутат, санкцію на арешт давала прокуратура, а стосовно народних депутатів свою згоду повинна була дати Верховна Рада.
     Тепер же, вважає Ю.Тимошенко, незрозуміло, хто першим повинен дати згоду на арешт народного депутата - суд чи парламент. Ця колізія повинна стати предметом тлумачення Конституційним судом, вважає вона.
     Також Тимошенко заявила, як передає кореспондент `Оглядача`, що рішення Верховного Суду Туреччини про екстрадицію керівників ЄЕСУ скасовано Апеляційним судом Туреччини. І зараз вона всіляко добивається надання політичного притулку цим людям.
     Ще можливо Юлія Тимошенко попрацює над тим, щоб вимагати від Піскуна матеріального відшкодування за завдані моральні збитки.
     `Наш уряд був першим і останнім, який провів публічний тендер на закупівлю вугілля. Внаслідок цього ціна на вугілля за увесь час незалежності України було знижено на 35% `,- заявила Ю.Тимошенко під час прес-конференції.
     `Осінні акції протесту відбудуться незалежно від того, скільки політичних сил приєднається до БЮТ. Поки про готовність проведення таких акцій заявили комуністи і соціалісти`, - сказала лідер БЮТ.
    Тимошенко пообіцяла, що під час розгляду у Верховній Раді подання Генпрокуратури вона буде знаходитися в сесійному залі, а до цього не буде вести жодних розмов і переговорів з депутатами з метою вплинути на їх рішення.
    
    
     О.Мороз: `Парламент не позбавить Тимошенко недоторканості`
    
     Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз вважає, що подання Генеральної прокуратури до парламенту про дачу згоди на притягнення до відповідальності й арешт Юлії Тимошенко, є `політичним замовленням`, і депутати навряд чи підтримають його. Таку думка він висловив в інтерв`ю журналістам у четвер, коментуючи інформацію про те, що в парламент уже надійшло таке подання Генеральної прокуратури.
     За словами О.Мороза, за інформацією, яку він має, `нічого нового порівняно з попередніми матеріалами, які вже розглядала Верховна Рада`, у цьому поданні немає.
     `Сам по собі факт подання заслуговує тільки однієї оцінки - це політичне замовлення`, - заявив О.Мороз.
     Лідер СПУ переконаний, що `на Генерального прокурора тиснули` для того, щоб він швидше подавав ці матеріали в парламент. За оцінками усіх підходів до цієї справи `ми будемо робити висновки під час розгляду цього питання на сесії Верховної Ради`, додав О.Мороз.
     З його погляду, `у народних депутатів вистачить здорового глузду не робити політичну розправу з одним із колег `, тому вони навряд чи підтримають це подання.


11 сентября 2002, 20:49.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 883Политика и политики
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus