Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч23 мая 2002, 20:13.Компьютеры и Интернет

Нові засоби захисту інформації


     Споконвічна проблема всіх користувачів - вигадати, запам`ятати і зберегти всі свої паролі - незабаром може отримати оригінальне рішення: уже кілька фірм розробляють системи введення паролів за допомогою не слів, а зображень, смарт-карт чи відбитків пальців.
     Одна така система, над якою працюють в американській лабораторії компанії Mіcrosoft, використовує картинку, по якій користувач повинний клікнути кілька разів. Найбільше підходить у даному випадку кольорове зображення з великою кількістю деталей.
     Є й інші системи, у яких, наприклад, використовується величезний набір портретів. Користувачеві потрібно вибрати кілька з них у певному порядку - і доступ дозволено.
     Дослідник з Mіcrosoft Майкл Ро вважає, що подібні паролі стануть справжньою знахідкою для тих, хто любить користуватися картинками замість тексту. `Люди не дуже добре запам`ятовують паролі, проте прекрасно пам`ятають обличчя, - додає Ро. Щоправда, він поки не впевнений у тому, що паролі-картинки приживуться: `Це цікаве дослідження, але я не знаю, чи стане його логічним завершенням розробка конкретного продукту`.
     У той же час старший технолог антивірусної компанії Cryptіc Software Дейв Дюк вважає, що такі паролі можуть стати важливою складовою сучасного життя - такою, наприклад, як банкомати. `Вкрасти намальований пароль буде дуже складно`, - пояснює він.
     При цьому, однак, він додає, що зображення не будуть занадто великою перевагою в Інтернеті: `Хакеру нескладно буде витягти з вашої машини картинку... Втім, як і текстовий пароль`.
     Цілком можливо, що паролем недалекого майбутнього стане смарт-карта, якою користувачі будуть проводити по з`єднаному з комп`ютером сканувальному пристрою - так, як це роблять продавці в магазинах, устаткованих апаратурою для оплати кредитними картками.
     Перевага цієї системи в тому, що вона ніяк не пов`язана зі здатністю до запам`ятовування. Недолік - у тому, що люди завжди гублять свої картки.
     У Mіcrosoft настільки захоплені ідеєю нових систем введення паролів, що практично половина програмістів корпорації вже працює над розробкою комп`ютерних смарт-карт. Проте, не тільки в Mіcrosoft: Ро думає, що в найближчі п`ять років з подібними системами на ринок вийдуть й інші фірми, передає Бі-бі-сі.
     Крім того, можливо, що наступним етапом ідентифікації користувача з метою безпеки може стати біометрія - зняття відбитків пальців. Після 11 вересня минулого року такі системи стають усе популярнішими в різних галузях, зокрема в комп`ютерній.
     Чипи, на які записуються дані про відбитки пальців, сітківку ока, геометрію кисті чи голосові параметри, можуть стати невід`ємною частиною паролів вже в найближчі чотири роки, стверджують фахівці.
     Але поки вчені працюють над ідеальним паролем, користувачам залишається сподіватися на власну пам`ять і захищатися звичними паролями.
     Дослідник Лондонської школи економіки Пітер Соммер вважає, що, незважаючи на всі складнощі з вигадуванням надійного пароля і його запам`ятовуванням, у найближчому майбутньому цей метод залишиться найбільш надійним. `Перевага текстового пароля в тому, що ви залежите лише від себе`, - додає він.


23 мая 2002, 20:13.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1409Компьютеры и Интернет
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus