Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч21 января 2003, 13:24.Фигуранты бизнеса

Ахметов і пінчук – знову мільярдері


     Британський журнал “EuroBusіness” опублікував рейтинг найбагатших людей Європи. До списку 188 європейських мільярдерів “Eurobusіness” включив і двох українських громадян - бізнесмена Віктора Пінчука і президента футбольного клубу `Шахтар` Ріната Ахметова.
     Як відзначає у своєму номері за 20 січня російська `Независимая газета`, `знайшлося два мільярдери, якщо вірити “EuroBusіness”, і в Україні - це Рінат Ахметов з 1,7 млрд. євро і Віктор Пінчук з 1,3 млрд. євро`.
     Росія й Україна - єдині республіки колишнього СРСР, у яких, за версією “EuroBusіness”, є мільярдери. І якщо в Україні, за даними британського журналу, їх двоє, то в Росії - дев`ять.
     Перше місце серед росіян і восьме серед усіх європейців-мільярдерів зайняв голова компанії ЮКОС Михайло Ходорковський, який також потрапив до рейтингу 30 найбагатших людей планети за версією того ж видання, повідомляє Lenta.ru. Його капітал, як стверджує “EuroBusіness”, у 2002 році склав вісім мільярдів євро. Крім нього, до списку ввійшли (у порядку зменшення капіталів) глава `Сибнефти` Роман Абрамович з 3,3 мільярдами євро, Михайло Фрідман (`Альфа-групп` - 2,6 мільярди), Рем Вяхірев (`Газпром` - 1,8), Володимир Потанін (`Интеррос` - 1,74), Вагіт Алєкпєров (`ЛУКОЙЛ` - 1,7), Володимир Богданов (`Сургутнефтегаз` - 1,45), Віктор Черномирдін (`Газпром` - 1,35) і Олег Дерипаска (`Российский алюминий` - 1,3 мільярди євро).
    
    
     Слід зазначити, що українці Рінат Ахметов і Віктор Пінчук уже не вперше потрапляють до списку найбагатших людей Європи.
     Як повідомляв Кореспондент.net, у 2002 році польський журнал “Wprost” оцінив фінанси Ріната Ахметова у 1,7 млрд доларів. За цим показником він зайняв шосте місце в списку 25 найбагатших людей Центральної і Східної Європи. Крім Ахметова, з українських громадян до цього списку ввійшли бізнесмен, народний депутат Віктор Пінчук і голова Адміністрації Президента, лідер Соціал-демократичної партії України (об`єднаної) Віктор Медведчук.
     Після публікації в журналі “Wprost” Верховна Рада направила запит до Державної податкової адміністрації з вимогою надати дані про сплату податків Ахметовим, Пінчуком і Медведчуком.
     В інтерв`ю українському журналу “Кореспондент” Рінат Ахметов, відповідаючи на питання з приводу публікації в журналі “Wprost”, заявив: `Я хочу, щоб вони (польський журнал “Wprost”) виявилися праві`. За словами Ахметова, він не може сказати, правий польський журнал чи ні, оскільки не знає, за якими критеріями проводилася оцінка. У той же час бізнесмен відзначив, що якби ринок оцінив його капітал у 1,7 млрд доларів і заплатив за його активи таку суму, тоді він сказав би, що в нього дійсно такі гроші є.


21 января 2003, 13:24.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1208Фигуранты бизнеса
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus