Курьер - всеукраинская интернет-газета
03 июня 2014, 10:08.Финансы

Бухгалтерський аутсорсинг – оптимізація бухгалтерської діяльності

На сьогодні послугами бухгалтерського аутсорсингу користуються уже більше 30% європейських фірм та більше 80% американських. В Україні ж, цей вид послуг є маловідомий та знаходиться на етапі свого становлення. Так, у представників бізнесу різного рівня виникає низка питань щодо доцільності передачі ведення корпоративної бухгалтерії, її інформаційної безпеки та перевагами відносно традиційної бухгалтерії. Отож, розглянемо основні питання з цього приводу.

Що таке аутсорсинг? Дослівно цей термін можна перекласти як «використання чужих ресурсів». У бізнесі «чужою» виступає компанія, що спеціалізується виключно на наданні вузького спектру бізнес-процесів. Ними можуть бути бухгалтерські, юридичні, консалтингові тощо. Іноді представники бізнесу ставлять під сумнів легітимність такого виду діяльності, однак такі упередження є даремними, позаяк Закон «Про бухгалтерський облік» дозволяє підприємствам делегувати ведення бухгалтерії спеціалізованій компанії.

Хто замовляє бухгалтерський аутсорсинг? Насамперед, це юридичні особи-підприємці, невеликі компанії та фірми, що тільки відкрились і ще не мають фінансових можливостей для відкриття та утримання бухгалтерського відділу. До послуг аутсорсера в Україні звертаються близько 40% таких компаній. Натомість, частка підприємств великого бізнесу, що використовує бухгалтерський аутсорсинг складає всього 5%.

Які його переваги? Основною із переваг можна назвати скорочення витрат. Підприємству не доведеться виділяти кошти на утримання бухгалтерського відділу, що, окрім заробітної плати включає виплати лікарняних та відпускних, витрати на підвищення кваліфікації працівників, організацію робочих місць, офісні матеріали тощо. Наступною перевагою є можливість замовити обслуговування «під ключ», що передбачає ведення податкового та бухгалтерського обліку, оформлення усіх типів звітності, роботу з банками, супровід контролюючих перевірок та інших супутніх завдань. Ще одним позитивним моментом є організація комплексного підходу до обслуговування клієнтів. Це означає професійний підхід до кожної компанії-клієнта і виключення можливих шахрайств та махінацій, оскільки у виконавця відсутня така зацікавленість. Для забезпечення конфіденційності інформації та контролю аутсорсера, компанія-клієнт має можливість підписання договору із організацією, що надає послуги. У випадку невиконання умов договору другій загрожують штрафні санкції.

Зважаючи на усі перераховані плюси, можемо сказати, що бухгалтерський аутсорсинг становить  чималу вигоду для бізнесу та дозволить Вашій компанії бути завжди на крок попереду.

Стаття надана  Західно-Українською Аудиторською Компанією.03 июня 2014, 10:08.Автор: Просмотров: 1438Финансы
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus