Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч09 августа 2003, 16:17.Афиша

Створено cd про кримсько-татарську культуру


     Заступниця керівника дипломатичної місії США в Україні Марі Йованович взяла участь у церемонії офіційної презентації мультимедійного компакт-диску про культурну спадщину кримсько-татарського народу. На презентації були присутні також Голова парламентського комітету з питань культури і духовності Лесь Танюк, представники меджлісу кримсько-татарського народу та іноземні дипломати.
     Створення компакт-диску, що містить понад 160 сторінок інформації дев’ятьма мовами про кримсько-татарську історію і культуру, було підтримане Фондом Посла США за збереження культурних цінностей. Диск створювала громадська організація “Співдружність”. На ньому записано 11 відеокліпів з кримсько-татарськими піснями і танцями, 20 аудіо фрагментів, що представляють різні аспекти музичної культури кримських татар, та понад 200 ілюстрацій. Над проектом протягом восьми місяців працювала група з 46 фахівців з України, США, Катару, Німеччини і Франції. Організація “Співдружність” займається реалізацією проектів сталого розвитку в Криму у соціально-економічній галузі, охороні здоров’я, мистецтві й науці.
     Близько 3 тисяч примірників диску буде розповсюджено по школах у Криму та серед українських бібліотек і університетів.
     Фонд за збереження культурних цінностей підтримує відповідні проекти у цілому світі. Через цей фонд Державний департамент США надає допомогу 51 країні з різних регіонів планети у збереженні історичних пам’яток, рукописів, музейних колекцій, а також музичних, танцювальних і мовних традицій.


09 августа 2003, 16:17.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 1302Афиша
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus