Курьер - всеукраинская интернет-газета
Курьер Курьерыч08 октября 2003, 17:06.Афиша

Дні німецької культури в україні


     Найбільшою культурною подією, яку Німеччина проводить цього року за кордоном, стануть Дні німецької культури в Україні. Між обома державами вже налагоджені непогані культурні зв`язки, однак Дні культури Німеччини в Україні пройдуть вперше на такому високому рівні. У їхньому відкритті візьме участь міністр закордонних справ Німеччини Йошка Фішер.
     До середини грудня близько п`ятдесяти різних заходів знайомитимуть українську публіку передусім із сучасним німецьким мистецтвом. Причому Дні культури Німеччини в Україні будуть зосереджені не лише в Києві, а й в інших українських регіонах, зокрема Харкові, Львові, Одесі, Чернівцях, Сімферополі. Сама ідея проведення таких Днів має офіційне походження, адже базується на угоді про співпрацю в галузі культури між Німеччиною та Україною. Три роки тому, восени 2000 року, українська культура мала можливість презентувати себе німецькій публіці. Дні культури культури Німеччини в Україні, які відкриваються у вівторок, є своєрідною відповіддю на ту подію, розповідає директор Німецького культурного центру `Ґете-Інститут` у Києві Барбара Каульбах. Вона вже зараз звертає увагу на цілу низку цікавих заходів, які чекають на українців. Барбара Каульбах:
     `Безсумнівно, одна з визначних подій - це концерт-відкриття Днів культури за участі відомого німецького трубача Райнгольда Фрідріха. В рамках Днів культури виступатиме й визначний гамбурзький `Таліа Театр`. Буде показано також твори видатного скульптора й художника Олександра Архипенка, якого вважають одним з найвизначніших українських митців минулого століття`.
     Виставка творів Олександра Архипенка відбудеться під егідою Днів німецької культури в Україні недарма. Адже відомо, що цей митець був одружений з німкенею і час від часу жив у Німеччині. Саарландському музею з німецького міста Саарбрюкена він подарував близько 100 своїх робіт. Деякі з цих творів вдалося отримати для показу в Києві. Як розповідає директор `Ґете-Інституту` в Києві Барбара Каульбах, ця виставка, яка відбудеться в Національному художньому музеї України, буде дуже цікавою й неординарною.
     Взагалі, окрім виставки Олександра Архипенка, організатори Днів німецької культури в Україні намагалися подбати й про інші заходи, в яких об`єднано елементи німецької та української культур, розповідає Барбара Каульбах:
     `Ми проведемо семінар, на якому йтиметься про українську діаспору в Німеччині. Причому не лише про її культурні особливості, а про різні життєві галузі. Він відбудеться 10 жовтня. Виходячи з того, що запрошені дуже різні доповідачі, я впевнена, що дискусія на цьому семінарі буде надзвичайно цікавою`.
     Ще один, так би мовити, білатеральний захід, який відбудеться в рамках Днів культури Німеччини в Україні, на який звернула увагу Барбара Каульбах - це зустріч, читання і подіумна дискусія між німецькими та українськими літераторами:
     У ній братимуть участь Андрій Курков, письменник з України, який став відомим в Німеччині своєю книжкою `Пікнік на льоду`, а також німецький письменник Міхаель Целлер. Цей автор рік жив і працював у Польщі, після чого виклав свої враження від Кракова в книзі `Кафе Європа`, яка здобула велику популярності, передусім у польському перекладі. Ці обидва письменники читатимуть уривки зі своїх творів, спілкуватимуться й вестимуть дискусію`.
     Дуже важливо, підкреслила Барбара Каульбах, щоб після цієї літературної дискусії з`явилися нові цікаві думки, як зробити так, щоб сучасна українська література стала популярнішою в Німеччині, а німецька - в Україні. Адже, як правило, українським читачам відома класична німецька література, а про сучасних німецьких письменників в Україні знають дуже мало. Хоча загалом німецька культура, користується в української публіки великою популярністю, переконана Барбара Каульбах:
     `Як показує наш досвід, інтерес до німецької культури дуже великий. Практично всі заходи, які ми організовуємо, проходять у переповнених глядацьких та концертних залах. Що нас особливо тішить, так це те, що їх відвідує багато молодих людей. Інформація про наші заходи просто миттєво поширюється передусім у студентських колах. І це попри те, що ми не робимо значної реклами нашим заходам`.
    
     Леся Юрченко. DW


08 октября 2003, 17:06.Автор: Курьер КурьерычПросмотров: 2702Афиша
Оценка статьи: +0 Нра! :)НЕ нра! :( -0
comments powered by Disqus